Wsparcie psychologiczne dla osób z niepełnosprawnością i ich bliskich

Nasze centrum jest dostępne i otwarte dla osób z niepełnosprawnościami. Wiemy, że nie wszędzie tak jest, przez co np. osoby poruszające się na wózku nie mogą skorzystać z określonych usług. U nas jest inaczej: brak schodów i progów, szerokie korytarze, jasne, spokojne kolory oraz nieco oddzielone poczekalnie, a także duża i w pełni dostosowana łazienka sprawiają, że w Insmind każda osoba z dowolnymi potrzebami może czuć się tu komfortowo.

 

Dzięki bliskości przystanku tramwajowego i autobusowego łatwo do nas dotrzeć. Dostępna infrastruktura oraz empatyczny, otwarty na różnorodność zespół specjalistów, gwarantują pełny komfort i opiekę. Wierzymy, że z odpowiednim wsparciem ludzie są w stanie poradzić sobie sami z różnymi trudnościami, czasami po prostu potrzebują pomocnej dłoni.

Wspieramy osoby z niepełnosprawnościami i ich bliskich w radzeniu sobie z trudnymi emocjami. Oferujemy również indywidualną terapię psychologiczną dla dzieci oraz konsultacje psychologiczne dla rodziców i opiekunów.

 

 

Oferujemy:

  • indywidualne wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami oraz ich bliskich,
  • wsparcie w wykorzystywaniu wewnętrznych zasobów do radzenia sobie z trudnościami w życiu codziennym,
  • wsparcie w odbudowywaniu samooceny i poczucia sprawczości,
  • grupowe treningi umiejętności społecznych dla osób z niepełnosprawnościami, w tym z niepełnosprawnością intelektualną.