Psycholożka z doświadczeniem w pracy z osobami z niepełnosprawnościami i ich bliskimi w warsztacie terapii zajęciowej oraz stowarzyszeniu zajmującym się wspieraniem bliskich osób z niepełnosprawnościami. Zna bariery, które napotykają osoby z niepełnosprawnościami, i ich konsekwencje. Zmęczenie, ciągły stres, lęk o przyszłość, wypalenie – to tylko kilka z nich.
Chciałaby wspierać osoby z niepełnosprawnościami i ich bliskich w radzeniu sobie z trudnymi emocjami. Prowadzi również indywidualną terapię psychologiczną dla dzieci oraz konsultacje psychologiczne dla rodziców.
Jest facylitatorką metody „Ważne nawyki w sytuacjach stresu” opracowanej przez WHO, regularnie bierze udział w licznych szkoleniach z zakresu psychologii klinicznej, interwencji kryzysowej, psychoedukacji i różnych narzędzi i metod terapeutycznych. W niedługim czasie planuje podjąć kurs psychoterapii poznawczo-behawioralnej – interesuje się trzecią falą CBT, w tym terapią akceptacji i zaangażowania.
W swojej pracy kieruje się otwartością oraz empatycznym i pozytywnym spojrzeniem na człowieka, wskazując na jego zasoby. Wierzy, że z odpowiednim wsparciem ludzie są w stanie poradzić sobie sami z różnymi trudnościami, czasami po prostu potrzebują pomocnej dłoni.
- indywidualne wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami oraz ich bliskich,
- wsparcie w nazywaniu i regulacji emocji,
- wsparcie w wykorzystywaniu wewnętrznych zasobów do radzenia sobie z trudnościami w życiu codziennym,
- wsparcie w odbudowywaniu samooceny i poczucia sprawczości, grupowe treningi umiejętności społecznych dla osób z niepełnosprawnościami, w tym z niepełnosprawnością intelektualną,
- grupowe treningi umiejętności społecznych dla dzieci.